חוק Sarbanes – Oxley [SOX] נחקק לפני 16 שנה וחברות עדיין נאבקות עם תאימות SOX. סקר חדש מראה שחברות משלמות יותר על מנת לעמוד בדרישות הרגולציה וכי לרוב לא עשו עבודה יעילה בשימוש בטכנולוגיה למיכון הבקרות ולהקלה במאמצי הציות.
הסקר שכלל יותר מ 1000 אנשי כספים ומבקרים פנימיים ראשיים בחברות ציבוריות, מצא כי עלות התאימות לדרישות SOX והיקף השעות המושקעות, במגמת עליה, במיוחד בחברות גדולות. עליה של 17% בעלות ועד כ 10% בהיקף השעות המושקעות.
ארגונים רבים צופים המשך עליה בעלויות ה SOX שלהם. בנוסף עלויות המבקרים החיצוניים, בהקשר לפעילות SOX גם הן בעליה.
לדברי עורכי הדוח, המורכבות הגוברת באופן מתמיד ועולם העסקים הדיגיטאלי, מוסיפים לקשיים בציות ל SOX. "חברות רבות התחילו להתייחס ל SOX כאל מובן מאליו מאחר והחוק בשימוש כבר מספר רב של שנים. הסיכונים בפניהם ניצבת חברה משתנים וכוללים שינוי כיוון לכיוון של עולם דיגיטאלי. כך שנוצרים עוד ועוד נתונים במערכות המידע והסביבה הופכת למורכבת יותר.
פועל יוצא הוא בכך שייתכן שבקרות שפעלו לפני 5 שנים, אינן תקפות כיום".
אחד הממצאים המפתיעים ביותר בסקר הוא בכך שמרבית הארגונים מפגרים באימוץ טכנולוגיות שיאפשרו אוטומציה חלקית של תהליך בחינת הציות ל SOX. רק 28% מהחברות ציינו כי הן משתמשות בכלים אוטומטיים לבחינת הבקרות, בעוד ש 63% ציינו שאינן נוהגות כך ו 9% לא ידעו אם כן או לא.
השימוש בטכנולוגיה לעבודה בנושא SOX נמוך יחסית בין המשיבים. רק 27% ציינו שהם משתמשים בכלי ניטור מתמיד, מתוכם 11% משתמשים בתהליכים רובוטיים, 8% משתמשים בכלי תחקור אנליטיים ו 8% עושים שימוש בכלים ויזואליים.

לחץ להורדת הסקר

הרשמה

שכחת סיסמה?

שינוי גודל גופנים
ניגודיות